Swimming & Diving Home
Tennessee Sports
Buy Tickets Tenn Fund
ALERT
BUTCH JONES NAMED VOLS' NEW FOOTBALL COACH. CLICK HERE FOR FULL STORY »

ROSTER » SCHEDULE » COACHES » FACILITIES » NEWS » HISTORY



Recap

Licensed to PACK                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/1/2014 12:58 PM
                          2014 SE TN vs FL - 2/1/2014                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'            1:38.53    1:38.64   11  
     1) Solernou, Lauren A 21           2) Hannis, Molly C 21             
     3) Bruens, Harper M 19             4) Johnson, Faith N 19            
              12.44       25.17 (25.17)                            33.29 (8.12)
           37.70 (4.41)       52.71 (19.42)     1:38.64 (45.93)                    
  2 Florida, University of-FL  'A'                         NT    1:41.13    4  
     1) Russell, Sinead C 20            2) Luthersdottir, Hilda 22        
     3) Zalewski, Ellese 21             4) Hinds, Natalie A 19            
              12.90       25.72 (25.72)                            35.29 (9.57)
           38.32 (3.03)       53.78 (18.49)     1:04.98 (11.20)     1:41.13 (47.35)
  3 Florida, University of-FL  'B'                         NT    1:41.73    2  
     1) Linn, Ashlee N 20               2) McKnight, Lindsey L 19         
     3) Kuhn, Sierra L 19               4) Frehling, Kaitlin M 21         
              13.20       26.32 (26.32)                            35.58 (9.26)
           38.70 (3.12)       54.27 (18.69)     1:29.66 (35.39)     1:41.73 (47.46)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'                 NT    1:42.74  
     1) Gaeckle, Erin M 21              2) Callahan, Colleen 18           
     3) Cefal, Michelle Z 18            4) Thompson, Cherelle A 21        
              12.81       25.84 (25.84)                            35.43 (9.59)
           39.07 (3.64)       54.81 (19.38)     1:06.16 (11.35)     1:42.74 (47.93)
  5 Florida, University of-FL  'C'                         NT   x1:46.48  
     1) Yambor-Maul, Alyssa M 18        2) Rainer, Rebecca L 20           
     3) Stephens, Summer L 20           4) Roy, Taylor F 19               
              13.63       27.47 (27.47)                            36.32 (8.85)
           41.03 (4.71)       57.15 (20.83)     1:08.19 (11.04)     1:46.48 (49.33)
 -- Tennessee, University of, Knox-SE  'C'                 NT   X1:45.53  
     1) Leander, Christina E 19         2) DeMonte, Anna P 19             
     3) Lundstrom, Heather M 19         4) Kiger, Heather E 19            
              13.48       26.71 (26.71)       40.46 (13.75)                    
                                  56.87 ( )     1:08.69 (11.82)     1:45.53 (48.66)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'            1:27.26    1:27.83   11  
     1) Rairden, Sam E 22               2) Prono, Renato 22               
     3) Hetland, Oystein R 24           4) Percy, Luke W 19               
              11.09       22.26 (22.26)                           46.83 (24.57)
           56.23 (9.40)     1:08.24 (21.41)      1:17.58 (9.34)     1:27.83 (19.59)
  2 Florida, University of-FL  'A'                         NT    1:28.18    4  
     1) Homer, Christian-Paul N 20      2) Elliott, Matt D 20             
     3) Cieslak, Marcin 21              4) Deborde, Bradley T 21          
              10.94       22.40 (22.40)       33.83 (11.43)       47.77 (25.37)
           57.26 (9.49)     1:08.94 (21.17)      1:18.05 (9.11)     1:28.18 (19.24)
  3 Florida, University of-FL  'B'                         NT    1:30.04    2  
     1) Main, Corey C 18                2) Solaeche-Gomez, Eduardo I 19   
     3) Rousseau, Sebastien D 22        4) Werner, Pawel 20               
              11.26       22.60 (22.60)       34.07 (11.47)       48.02 (25.42)
           57.60 (9.58)     1:09.63 (21.61)      1:19.34 (9.71)     1:30.04 (20.41)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'                 NT    1:30.73  
     1) Dagley, Jimmy F 19              2) Dibblin, Ross E 19             
     3) Sadsad, Chris J 20              4) Tillman, Troy N 22             
              11.49       23.11 (23.11)                           48.88 (25.77)
                            1:10.74 (21.86)      1:20.13 (9.39)     1:30.73 (19.99)
  5 Tennessee, University of, Knox-SE  'C'                 NT   x1:31.83  
     1) Svagerko, Carl J 23             2) Hirstein, Austin X 19          
     3) Aberg Ledjstrom, Gustav T 21    4) Johnson, Clint E 23            
              11.44       23.33 (23.33)       35.27 (11.94)       49.85 (26.52)
           59.53 (9.68)     1:11.63 (21.78)      1:21.16 (9.53)     1:31.83 (20.20)
  6 Florida, University of-FL  'C'                         NT   x1:32.08  
     1) Blyzinskyj, Jack A 18           2) Munch, Ricky W 20              
     3) Torres, Luke C 19               4) Thompson, Matthew R 20         
              11.69       23.49 (23.49)                           48.79 (25.30)
          59.00 (10.21)     1:11.12 (22.33)      1:21.02 (9.90)     1:32.08 (20.96)
 -- Tennessee, University of, Knox-SE  'D'                 NT   X1:34.00  
     1) Wylie, Tim M 20                 2) Myhre, Ben W 20                
     3) McFall, Ryan W 21               4) Mills, Tyler D 18              
              11.72       23.74 (23.74)                           50.68 (26.94)
        1:00.84 (10.16)     1:13.15 (22.47)      1:23.06 (9.91)     1:34.00 (20.85)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathieu, Alicia L         21 Florida-FL                NT    9:51.75    9  
              28.46       58.59 (30.13)     1:28.57 (29.98)     1:58.23 (29.66)
        2:27.97 (29.74)     2:57.71 (29.74)     3:27.49 (29.78)     3:57.24 (29.75)
        4:26.90 (29.66)     4:56.60 (29.70)     5:26.09 (29.49)     5:55.58 (29.49)
        6:25.29 (29.71)     6:54.92 (29.63)     7:24.59 (29.67)     7:54.25 (29.66)
        8:23.96 (29.71)     8:53.70 (29.74)     9:23.30 (29.60)     9:51.75 (28.45)
  2 Finke, Autumn S           18 Florida-FL                NT    9:52.27    4  
              27.52       57.31 (29.79)     1:27.43 (30.12)     1:57.50 (30.07)
        2:27.43 (29.93)     2:57.31 (29.88)     3:27.11 (29.80)     3:56.80 (29.69)
        4:26.61 (29.81)     4:56.73 (30.12)     5:26.53 (29.80)     5:56.32 (29.79)
        6:26.01 (29.69)     6:55.60 (29.59)     7:25.19 (29.59)     7:54.87 (29.68)
        8:24.58 (29.71)     8:54.45 (29.87)     9:24.09 (29.64)     9:52.27 (28.18)
  3 Valley, Danielle F        18 Florida-FL                NT    9:58.50    3  
              28.24       58.03 (29.79)     1:27.75 (29.72)     1:57.55 (29.80)
        2:27.43 (29.88)     2:57.08 (29.65)     3:26.84 (29.76)     3:56.63 (29.79)
        4:26.66 (30.03)     4:56.67 (30.01)     5:26.68 (30.01)     5:56.73 (30.05)
        6:27.07 (30.34)     6:57.29 (30.22)     7:27.47 (30.18)     7:57.81 (30.34)
        8:28.25 (30.44)     8:58.76 (30.51)     9:29.02 (30.26)     9:58.50 (29.48)
  4 Griffith, Mary E          20 Tennessee-SE        10:29.86   10:08.99    2  
              28.41       59.25 (30.84)     1:29.79 (30.54)     2:00.52 (30.73)
        2:31.26 (30.74)     3:01.72 (30.46)     3:32.17 (30.45)     4:02.70 (30.53)
        4:33.32 (30.62)     5:04.09 (30.77)     5:34.62 (30.53)     6:05.18 (30.56)
        6:35.53 (30.35)     7:06.03 (30.50)     7:36.63 (30.60)     8:07.39 (30.76)
        8:38.08 (30.69)     9:08.57 (30.49)     9:38.89 (30.32)    10:08.99 (30.10)
  5 Rankin, Megan K           19 Florida-FL                NT  x10:11.94  
              28.40       58.67 (30.27)     1:29.19 (30.52)     1:59.58 (30.39)
        2:29.91 (30.33)     3:00.51 (30.60)     3:31.03 (30.52)     4:01.70 (30.67)
        4:32.73 (31.03)     5:03.75 (31.02)     5:34.78 (31.03)     6:05.79 (31.01)
        6:36.71 (30.92)     7:07.59 (30.88)     7:38.44 (30.85)     8:09.29 (30.85)
        8:40.12 (30.83)     9:10.95 (30.83)     9:41.88 (30.93)    10:11.94 (30.06)
  6 Tegner, Madeline R        18 Tennessee-SE        10:04.70   10:15.91    1  
              28.59       58.79 (30.20)     1:29.07 (30.28)     1:59.38 (30.31)
        2:29.54 (30.16)     2:59.72 (30.18)     3:30.33 (30.61)     4:01.32 (30.99)
        4:32.49 (31.17)     5:03.64 (31.15)     5:34.65 (31.01)     6:06.02 (31.37)
        6:37.22 (31.20)     7:08.60 (31.38)     7:39.84 (31.24)     8:11.28 (31.44)
        8:42.54 (31.26)     9:14.05 (31.51)     9:45.30 (31.25)    10:15.91 (30.61)
 -- Dickson, Morgan J         19 Tennessee-SE        10:18.38  X10:05.79  
              26.69       56.50 (29.81)     1:27.26 (30.76)     1:57.87 (30.61)
        2:28.20 (30.33)     2:58.04 (29.84)     3:28.24 (30.20)     3:58.67 (30.43)
        4:29.24 (30.57)     4:59.53 (30.29)     5:29.92 (30.39)     6:00.39 (30.47)
        6:31.00 (30.61)     7:01.71 (30.71)     7:32.56 (30.85)     8:03.45 (30.89)
        8:34.49 (31.04)     9:05.64 (31.15)     9:36.30 (30.66)    10:05.79 (29.49)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frayler, Arthur D         19 Florida-FL                NT    9:06.52    9  
              25.89       53.55 (27.66)     1:21.13 (27.58)     1:48.69 (27.56)
        2:16.24 (27.55)     2:43.99 (27.75)     3:11.29 (27.30)     3:38.77 (27.48)
        4:06.31 (27.54)     4:33.89 (27.58)     5:01.39 (27.50)     5:28.74 (27.35)
        5:55.92 (27.18)     6:23.23 (27.31)     6:50.71 (27.48)     7:18.24 (27.53)
        7:45.81 (27.57)     8:13.22 (27.41)     8:40.25 (27.03)     9:06.52 (26.27)
  2 Omana, Carlos T           20 Florida-FL                NT    9:14.98    4  
              25.39       53.03 (27.64)     1:20.79 (27.76)     1:48.68 (27.89)
        2:16.29 (27.61)     2:43.89 (27.60)     3:11.48 (27.59)     3:39.00 (27.52)
        4:06.55 (27.55)     4:34.25 (27.70)     5:01.81 (27.56)     5:29.52 (27.71)
        5:57.24 (27.72)     6:25.30 (28.06)     6:53.50 (28.20)     7:21.61 (28.11)
        7:49.95 (28.34)     8:18.51 (28.56)     8:47.03 (28.52)     9:14.98 (27.95)
  3 Manganiello, Austin R     20 Florida-FL                NT    9:21.83    3  
              25.03       52.45 (27.42)     1:20.07 (27.62)     1:47.83 (27.76)
        2:15.72 (27.89)     2:43.70 (27.98)     3:11.66 (27.96)     3:39.75 (28.09)
        4:07.95 (28.20)     4:36.18 (28.23)     5:04.43 (28.25)     5:32.99 (28.56)
        6:01.50 (28.51)     6:30.10 (28.60)     6:58.77 (28.67)     7:27.50 (28.73)
        7:56.08 (28.58)     8:24.70 (28.62)     8:53.49 (28.79)     9:21.83 (28.34)
  4 Leland, Trevor P          20 Tennessee-SE         9:38.33    9:25.43    2  
              25.53       53.39 (27.86)     1:21.49 (28.10)     1:49.75 (28.26)
        2:18.06 (28.31)     2:46.37 (28.31)     3:14.22 (27.85)     3:42.60 (28.38)
        4:10.98 (28.38)     4:39.66 (28.68)     5:08.06 (28.40)     5:36.55 (28.49)
        6:04.95 (28.40)     6:33.29 (28.34)     7:01.81 (28.52)     7:30.41 (28.60)
        7:59.44 (29.03)     8:28.53 (29.09)     8:57.44 (28.91)     9:25.43 (27.99)
  5 Petersen, Sam L           22 Tennessee-SE         9:29.28    9:28.60    1  
              25.53       53.17 (27.64)     1:20.98 (27.81)     1:48.89 (27.91)
        2:16.89 (28.00)     2:44.79 (27.90)     3:12.89 (28.10)     3:41.03 (28.14)
        4:09.53 (28.50)     4:38.21 (28.68)     5:06.89 (28.68)     5:35.55 (28.66)
        6:04.53 (28.98)     6:33.66 (29.13)     7:02.86 (29.20)     7:32.21 (29.35)
        8:01.54 (29.33)     8:31.04 (29.50)     9:00.47 (29.43)     9:28.60 (28.13)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Lindsay D        21 Tennessee-SE         1:44.79    1:45.59    9  
              25.23       52.04 (26.81)     1:18.71 (26.67)     1:45.59 (26.88)
  2 Beisel, Elizabeth L       21 Florida-FL                NT    1:46.88    4  
              25.28       52.38 (27.10)     1:19.36 (26.98)     1:46.88 (27.52)
  3 Finkbeiner, Caroline M    19 Tennessee-SE         1:51.66    1:48.85    3  
              25.45       52.66 (27.21)     1:20.57 (27.91)     1:48.85 (28.28)
  4 Morris, Camryne A         19 Tennessee-SE         1:50.84    1:49.62    2  
              25.86       53.57 (27.71)     1:21.60 (28.03)     1:49.62 (28.02)
  5 Katz, Taylor A            18 Florida-FL                NT    1:50.87    1  
              26.58       54.61 (28.03)     1:22.83 (28.22)     1:50.87 (28.04)
  6 Zalewski, Ellese          21 Florida-FL                NT    1:51.38  
              26.13       54.24 (28.11)     1:22.78 (28.54)     1:51.38 (28.60)
  7 Roy, Taylor F             19 Florida-FL                NT   x1:52.01  
              26.60       54.29 (27.69)     1:22.94 (28.65)     1:52.01 (29.07)
  8 Driscoll, Lauren N        20 Tennessee-SE         1:50.50   x1:52.17  
              26.37       54.72 (28.35)     1:23.47 (28.75)     1:52.17 (28.70)
 -- Sanderson, Grace Anne M   22 Tennessee-SE         1:55.67   X1:52.19  
              25.65       53.54 (27.89)     1:22.55 (29.01)     1:52.19 (29.64)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Main, Corey C             18 Florida-FL                NT    1:36.61    9  
              22.49       47.17 (24.68)     1:11.78 (24.61)     1:36.61 (24.83)
  2 D'Arrigo, Andrea M        18 Florida-FL                NT    1:37.94    4  
              23.37       48.13 (24.76)     1:13.03 (24.90)     1:37.94 (24.91)
  3 Lehane, Sean M            19 Tennessee-SE         1:40.47    1:38.40    3  
              23.22       48.17 (24.95)     1:13.26 (25.09)     1:38.40 (25.14)
  4 Solaeche-Gomez, Eduardo   19 Florida-FL                NT    1:38.78    2  
              23.27       47.92 (24.65)     1:13.13 (25.21)     1:38.78 (25.65)
  5 Slater, Tristan K         20 Tennessee-SE         1:39.92    1:39.36    1  
              22.98       47.91 (24.93)     1:13.59 (25.68)     1:39.36 (25.77)
  6 Percy, Luke W             19 Tennessee-SE         1:40.71    1:40.10  
              22.90       47.69 (24.79)     1:13.48 (25.79)     1:40.10 (26.62)
  7 Kaisrlik, Justin E        19 Florida-FL                NT   x1:40.35  
              23.04       48.35 (25.31)     1:14.47 (26.12)     1:40.35 (25.88)
  8 Tillman, Troy N           22 Tennessee-SE              NT   x1:42.72  
              23.46       49.25 (25.79)     1:16.08 (26.83)     1:42.72 (26.64)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solernou, Lauren A        21 Tennessee-SE           54.57      54.28    9  
              12.97       26.54 (13.57)       40.46 (13.92)       54.28 (13.82)
  2 Russell, Sinead C         20 Florida-FL                NT      54.56    4  
              13.15       26.82 (13.67)       40.81 (13.99)       54.56 (13.75)
  3 Gaeckle, Erin M           21 Tennessee-SE           54.74      54.71    3  
              12.91       26.62 (13.71)       40.66 (14.04)       54.71 (14.05)
  4 Linn, Ashlee N            20 Florida-FL                NT      55.19    2  
              13.45       27.10 (13.65)       41.11 (14.01)       55.19 (14.08)
  5 McNeilis, Kate K          21 Tennessee-SE           55.45      56.79    1  
              13.37       27.52 (14.15)       42.15 (14.63)       56.79 (14.64)
  6 Yambor-Maul, Alyssa M     18 Florida-FL                NT      58.32  
              13.85       28.23 (14.38)       43.27 (15.04)       58.32 (15.05)
  7 Smith, Jordan N           20 Florida-FL                NT     x59.36  
              14.20       29.08 (14.88)       44.50 (15.42)       59.36 (14.86)
 -- Leander, Christina E      19 Tennessee-SE           55.27     X55.72  
              13.24       27.19 (13.95)       41.60 (14.41)       55.72 (14.12)
 -- Carner, Amanda D          20 Tennessee-SE           56.86     X55.81  
              13.56       27.36 (13.80)       41.66 (14.30)       55.81 (14.15)
 -- Hahn, Madison E           19 Tennessee-SE           55.48     X56.02  
                              27.42 ( )       42.12 (14.70)       56.02 (13.90)
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rairden, Sam E            22 Tennessee-SE           49.05      47.85    9  
              11.20       23.25 (12.05)       35.63 (12.38)       47.85 (12.22)
  2 Cieslak, Marcin           21 Florida-FL                NT      48.62    4  
              11.61       23.73 (12.12)       36.32 (12.59)       48.62 (12.30)
  3 Homer, Christian-Paul N   20 Florida-FL                NT      49.03    3  
              11.25       23.37 (12.12)       36.32 (12.95)       49.03 (12.71)
  4 Dagley, Jimmy F           19 Tennessee-SE           49.27      49.99    2  
              11.88       24.38 (12.50)       37.20 (12.82)       49.99 (12.79)
  5 Blyzinskyj, Jack A        18 Florida-FL                NT      50.05    1  
              11.82       24.16 (12.34)       37.24 (13.08)       50.05 (12.81)
  6 Curby, Matt N             20 Florida-FL                NT     x50.23  
              12.09       24.51 (12.42)       37.38 (12.87)       50.23 (12.85)
  7 Wylie, Tim M              20 Tennessee-SE           52.06      50.97  
              11.93       24.62 (12.69)       37.86 (13.24)       50.97 (13.11)
  8 Svagerko, Carl J          23 Tennessee-SE           51.57     x52.09  
              11.69       24.47 (12.78)       38.22 (13.75)       52.09 (13.87)
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannis, Molly C           21 Tennessee-SE           59.18    1:00.86    9  
              13.09       28.42 (15.33)       44.45 (16.03)     1:00.86 (16.41)
  2 Luthersdottir, Hilda      22 Florida-FL                NT    1:02.60    4  
              13.81       29.63 (15.82)       45.90 (16.27)     1:02.60 (16.70)
  3 Callahan, Colleen         18 Tennessee-SE         1:04.03    1:02.78    3  
              13.81       29.81 (16.00)       45.96 (16.15)     1:02.78 (16.82)
  4 Rainer, Rebecca L         20 Florida-FL                NT    1:04.90    2  
              14.40       30.95 (16.55)       48.60 (17.65)     1:04.90 (16.30)
  5 Smith, Jordan N           20 Florida-FL                NT    1:08.45    1  
              15.33       32.22 (16.89)       49.89 (17.67)     1:08.45 (18.56)
 -- McKnight, Lindsey L       19 Florida-FL                NT         DQ  
              13.36       29.12 (15.76)       45.48 (16.36)          DQ (16.91)
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prono, Renato             22 Tennessee-SE           54.79      54.87    9  
              11.50       25.55 (14.05)       39.99 (14.44)       54.87 (14.88)
  2 Elliott, Matt D           20 Florida-FL                NT      55.16    4  
              12.07       26.19 (14.12)       40.52 (14.33)       55.16 (14.64)
  3 Dibblin, Ross E           19 Tennessee-SE           55.47      57.30    3  
              12.18       26.86 (14.68)       41.85 (14.99)       57.30 (15.45)
  4 Solaeche-Gomez, Eduardo   19 Florida-FL                NT      57.71    2  
              12.31       27.08 (14.77)       42.30 (15.22)       57.71 (15.41)
  5 Torres, Luke C            19 Florida-FL                NT      58.34    1  
              12.90       27.52 (14.62)       42.59 (15.07)       58.34 (15.75)
  6 Hirstein, Austin X        19 Tennessee-SE           57.86      58.53  
              12.53       27.67 (15.14)       42.86 (15.19)       58.53 (15.67)
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Sierra L            19 Florida-FL                NT    1:58.91    9  
              26.18       55.76 (29.58)     1:26.65 (30.89)     1:58.91 (32.26)
  2 Beisel, Elizabeth L       21 Florida-FL                NT    1:59.30    4  
              27.20       57.67 (30.47)     1:28.58 (30.91)     1:59.30 (30.72)
  3 Lundstrom, Heather M      19 Tennessee-SE         1:56.60    1:59.53    3  
              27.16       57.99 (30.83)     1:29.30 (31.31)     1:59.53 (30.23)
  4 Dubrasky, Molly J         20 Florida-FL                NT    1:59.58    2  
              27.28       58.22 (30.94)     1:28.04 (29.82)     1:59.58 (31.54)
  5 Forrester, Patricia D     19 Tennessee-SE         2:04.71    2:00.71    1  
              27.18       57.50 (30.32)     1:29.32 (31.82)     2:00.71 (31.39)
  6 Stephens, Summer L        20 Florida-FL                NT   x2:00.76  
              26.71       56.74 (30.03)     1:28.24 (31.50)     2:00.76 (32.52)
  7 Cefal, Michelle Z         18 Tennessee-SE         1:59.72    2:03.72  
              27.47       58.50 (31.03)     1:30.76 (32.26)     2:03.72 (32.96)
 -- Kiger, Heather E          19 Tennessee-SE         2:08.57   X2:04.76  
              27.72       59.03 (31.31)     1:31.23 (32.20)     2:04.76 (33.53)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rousseau, Sebastien D     22 Florida-FL                NT    1:46.90    9  
              23.80       51.16 (27.36)     1:18.82 (27.66)     1:46.90 (28.08)
  2 Myhre, Ben W              20 Tennessee-SE         1:52.01    1:48.29    4  
              24.09       52.23 (28.14)     1:20.17 (27.94)     1:48.29 (28.12)
  3 Signorin, Connor J        21 Florida-FL                NT    1:48.37    3  
              24.76       52.50 (27.74)     1:20.44 (27.94)     1:48.37 (27.93)
  4 Garner, Miles G           19 Tennessee-SE         1:51.41    1:48.49    2  
              24.11       51.90 (27.79)     1:20.10 (28.20)     1:48.49 (28.39)
  5 Wallace, Dan              20 Florida-FL                NT    1:49.19    1  
              24.46       52.37 (27.91)     1:20.41 (28.04)     1:49.19 (28.78)
  6 Bull, Adam H              19 Florida-FL                NT   x1:51.49  
              24.88       52.69 (27.81)     1:21.41 (28.72)     1:51.49 (30.08)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Faith N          19 Tennessee-SE           22.77      22.65    9  
              10.95       22.65 (11.70)                                        
  2 Hinds, Natalie A          19 Florida-FL                NT      22.98    4  
              11.12       22.98 (11.86)                                        
  3 Thompson, Cherelle A      21 Tennessee-SE           23.10      23.22    3  
              11.30       23.22 (11.92)                                        
  4 Frehling, Kaitlin M       21 Florida-FL                NT      23.41    2  
              11.38       23.41 (12.03)                                        
  5 McNeilis, Kate K          21 Tennessee-SE           23.72      23.54    1  
              11.53       23.54 (12.01)                                        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deborde, Bradley T        21 Florida-FL                NT      19.96    9  
               9.73       19.96 (10.23)                                        
  2 Hetland, Oystein R        24 Tennessee-SE           20.53      20.30    4  
               9.76       20.30 (10.54)                                        
  3 Percy, Luke W             19 Tennessee-SE           20.12      20.47    3  
              10.11       20.47 (10.36)                                        
  4 Sadsad, Chris J           20 Tennessee-SE           20.46      20.69    2  
               9.96       20.69 (10.73)                                        
  5 Aberg Ledjstrom, Gustav   21 Tennessee-SE           20.15     x20.72  
              10.05       20.72 (10.67)                                        
  6 Werner, Pawel             20 Florida-FL                NT      20.79    1  
              10.20       20.79 (10.59)                                        
  7 Munch, Ricky W            20 Florida-FL                NT      21.12  
              10.32       21.12 (10.80)                                        
 -- Johnson, Clint E          23 Tennessee-SE              NT     X20.86  
              10.12       20.86 (10.74)                                        
 -- Thulin, Jacob N           22 Tennessee-SE           21.22     X21.23  
              10.20       21.23 (11.03)                                        
 -- McFall, Ryan W            21 Tennessee-SE           21.68     X21.27  
              10.36       21.27 (10.91)                                        
 -- Mills, Tyler D            18 Tennessee-SE           21.33     X21.29  
              10.28       21.29 (11.01)                                        
 
Event 15  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamp, Victoria            22 Tennessee-SE              NP     315.68    9  
  2 Warner, Kahlia               Florida-FL                NP     301.28    4  
  3 Dye, Delaney                 Florida-FL                NP     287.85    3  
  4 Lera, Sam H               20 Tennessee-SE              NP     268.35    2  
  5 Mosher, Emily                Florida-FL                NP     266.10    1  
  6 Taylor, Gaffney G         19 Tennessee-SE              NP     215.55  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Mauricio A        20 Tennessee-SE              NP     364.73    9  
  2 Jones, Christopher           Florida-FL                NP     292.05    4  
  3 Howell, Michael A         19 Tennessee-SE              NP     289.35    3  
  4 Hernandez, Zach              Florida-FL                NP     265.73    2  
  5 Pompi, James                 Florida-FL                NP     265.58    1  
  6 Fullam, Lee R             18 Tennessee-SE              NP     226.50  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Faith N          19 Tennessee-SE           49.00      49.97    9  
              24.18       49.97 (25.79)                                        
  2 Bruens, Harper M          19 Tennessee-SE           50.68      50.07    4  
              24.05       50.07 (26.02)                                        
  3 Hinds, Natalie A          19 Florida-FL                NT      50.10    3  
              24.07       50.10 (26.03)                                        
  4 Frehling, Kaitlin M       21 Florida-FL                NT      50.68    2  
              24.34       50.68 (26.34)                                        
  5 Zalewski, Ellese          21 Florida-FL                NT      51.50    1  
              25.12       51.50 (26.38)                                        
  6 McNeilis, Kate K          21 Tennessee-SE           49.95      51.74  
              24.84       51.74 (26.90)                                        
  7 Griffith, Mary E          20 Tennessee-SE           51.82     x52.52  
              25.30       52.52 (27.22)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deborde, Bradley T        21 Florida-FL                NT      44.47    9  
              21.40       44.47 (23.07)                                        
  2 Rairden, Sam E            22 Tennessee-SE           44.93      44.60    4  
              21.59       44.60 (23.01)                                        
  3 Tillman, Troy N           22 Tennessee-SE           44.57      45.13    3  
              21.74       45.13 (23.39)                                        
  4 Werner, Pawel             20 Florida-FL                NT      45.16    2  
              22.00       45.16 (23.16)                                        
  5 Curby, Matt N             20 Florida-FL                NT      45.26    1  
              21.95       45.26 (23.31)                                        
  6 Johnson, Clint E          23 Tennessee-SE           46.75      45.44  
              21.51       45.44 (23.93)                                        
  7 Aberg Ledjstrom, Gustav   21 Tennessee-SE           44.57     x45.57  
              22.11       45.57 (23.46)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth L       21 Florida-FL                NT    1:55.77    9  
              27.78       57.05 (29.27)     1:26.47 (29.42)     1:55.77 (29.30)
  2 Russell, Sinead C         20 Florida-FL                NT    1:57.77    4  
              28.36       58.06 (29.70)     1:27.99 (29.93)     1:57.77 (29.78)
  3 Linn, Ashlee N            20 Florida-FL                NT    1:58.46    3  
              28.60       58.46 (29.86)     1:28.29 (29.83)     1:58.46 (30.17)
  4 DeMonte, Anna P           19 Tennessee-SE         1:59.91    1:59.23    2  
              28.60       58.64 (30.04)     1:29.08 (30.44)     1:59.23 (30.15)
  5 Carner, Amanda D          20 Tennessee-SE         1:58.96    1:59.46    1  
              28.43       58.15 (29.72)     1:28.92 (30.77)     1:59.46 (30.54)
  6 Solernou, Lauren A        21 Tennessee-SE         2:05.84    2:01.70  
              28.61       59.42 (30.81)     1:30.55 (31.13)     2:01.70 (31.15)
  7 Gaeckle, Erin M           21 Tennessee-SE         2:05.65   x2:01.91  
              28.52       59.03 (30.51)     1:30.46 (31.43)     2:01.91 (31.45)
  8 Yambor-Maul, Alyssa M     18 Florida-FL                NT   x2:06.77  
              29.77     1:01.61 (31.84)     1:34.45 (32.84)     2:06.77 (32.32)
 -- Hahn, Madison E           19 Tennessee-SE         1:59.89   X2:03.26  
              28.00       59.37 (31.37)     1:31.78 (32.41)     2:03.26 (31.48)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehane, Sean M            19 Tennessee-SE         1:44.09    1:44.15    9  
              25.15       51.74 (26.59)     1:18.00 (26.26)     1:44.15 (26.15)
  2 Main, Corey C             18 Florida-FL                NT    1:45.42    4  
              25.29       52.63 (27.34)     1:19.40 (26.77)     1:45.42 (26.02)
  3 Signorin, Connor J        21 Florida-FL                NT    1:48.56    3  
              26.00       53.77 (27.77)     1:21.57 (27.80)     1:48.56 (26.99)
  4 Omana, Carlos T           20 Florida-FL                NT    1:49.05    2  
              25.97       53.70 (27.73)     1:21.80 (28.10)     1:49.05 (27.25)
  5 Blyzinskyj, Jack A        18 Florida-FL                NT   x1:49.96  
              25.12       53.03 (27.91)     1:22.18 (29.15)     1:49.96 (27.78)
  6 Dagley, Jimmy F           19 Tennessee-SE         1:47.81    1:49.97    1  
              25.87       53.68 (27.81)     1:22.08 (28.40)     1:49.97 (27.89)
 -- Wylie, Tim M              20 Tennessee-SE         1:51.68   X1:52.00  
              26.68       55.09 (28.41)     1:23.33 (28.24)     1:52.00 (28.67)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannis, Molly C           21 Tennessee-SE         2:10.45    2:12.48    9  
              29.78     1:03.83 (34.05)     1:38.25 (34.42)     2:12.48 (34.23)
  2 Luthersdottir, Hilda      22 Florida-FL                NT    2:14.82    4  
              31.21     1:06.04 (34.83)     1:40.87 (34.83)     2:14.82 (33.95)
  3 Callahan, Colleen         18 Tennessee-SE         2:20.06    2:15.20    3  
              30.63     1:04.77 (34.14)     1:39.76 (34.99)     2:15.20 (35.44)
  4 Rainer, Rebecca L         20 Florida-FL                NT    2:17.44    2  
              31.50     1:06.35 (34.85)     1:41.65 (35.30)     2:17.44 (35.79)
  5 Rankin, Megan K           19 Florida-FL                NT    2:26.96    1  
              33.54     1:10.82 (37.28)     1:48.88 (38.06)     2:26.96 (38.08)
  6 Smith, Jordan N           20 Florida-FL                NT   x2:30.18  
              34.45     1:12.89 (38.44)     1:51.67 (38.78)     2:30.18 (38.51)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Matt D           20 Florida-FL                NT    2:00.42    9  
              27.92       58.16 (30.24)     1:29.15 (30.99)     2:00.42 (31.27)
  2 Wallace, Dan              20 Florida-FL                NT    2:01.09    4  
              27.92       58.95 (31.03)     1:30.08 (31.13)     2:01.09 (31.01)
  3 Slater, Tristan K         20 Tennessee-SE         2:02.35    2:01.71    3  
              28.02       59.44 (31.42)     1:30.82 (31.38)     2:01.71 (30.89)
  4 Dibblin, Ross E           19 Tennessee-SE         2:03.04    2:06.13    2  
              28.31     1:00.34 (32.03)     1:32.69 (32.35)     2:06.13 (33.44)
  5 Prono, Renato             22 Tennessee-SE         2:07.86    2:06.27    1  
              28.37     1:01.60 (33.23)     1:34.58 (32.98)     2:06.27 (31.69)
  6 Munch, Ricky W            20 Florida-FL                NT    2:06.72  
              28.06     1:00.11 (32.05)     1:33.11 (33.00)     2:06.72 (33.61)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Lindsay D        21 Tennessee-SE         4:44.18    4:44.63    9  
              26.57       54.96 (28.39)     1:23.88 (28.92)     1:52.78 (28.90)
        2:21.71 (28.93)     2:50.70 (28.99)     3:19.64 (28.94)     3:48.63 (28.99)
        4:17.09 (28.46)     4:44.63 (27.54)                                        
  2 McKnight, Lindsey L       19 Florida-FL                NT    4:46.45    4  
              26.04       54.52 (28.48)     1:23.47 (28.95)     1:52.66 (29.19)
        2:21.81 (29.15)     2:51.00 (29.19)     3:20.13 (29.13)     3:49.29 (29.16)
        4:17.61 (28.32)     4:46.45 (28.84)                                        
  3 Morris, Camryne A         19 Tennessee-SE         4:49.80    4:50.13    3  
              27.10       56.24 (29.14)     1:25.39 (29.15)     1:54.73 (29.34)
        2:24.00 (29.27)     2:53.13 (29.13)     3:22.30 (29.17)     3:51.62 (29.32)
        4:21.34 (29.72)     4:50.13 (28.79)                                        
  4 Thielmann, Jessica        19 Florida-FL                NT    4:51.07    2  
              27.34       56.09 (28.75)     1:24.96 (28.87)     1:54.06 (29.10)
        2:23.43 (29.37)     2:52.72 (29.29)     3:22.14 (29.42)     3:51.93 (29.79)
        4:21.87 (29.94)     4:51.07 (29.20)                                        
  5 Mathieu, Alicia L         21 Florida-FL                NT    4:53.09    1  
              27.92       57.26 (29.34)     1:26.74 (29.48)     1:56.51 (29.77)
        2:26.17 (29.66)     2:55.72 (29.55)     3:25.20 (29.48)     3:54.77 (29.57)
        4:24.20 (29.43)     4:53.09 (28.89)                                        
  6 Finkbeiner, Caroline M    19 Tennessee-SE         5:00.35    4:54.94  
              27.05       56.23 (29.18)     1:25.79 (29.56)     1:55.39 (29.60)
        2:25.32 (29.93)     2:55.28 (29.96)     3:25.45 (30.17)     3:55.47 (30.02)
        4:25.43 (29.96)     4:54.94 (29.51)                                        
  7 Valley, Danielle F        18 Florida-FL                NT   x4:55.58  
              28.03       57.73 (29.70)     1:27.66 (29.93)     1:57.75 (30.09)
        2:27.47 (29.72)     2:57.09 (29.62)     3:26.71 (29.62)     3:56.47 (29.76)
        4:26.35 (29.88)     4:55.58 (29.23)                                        
  8 Griffith, Mary E          20 Tennessee-SE         4:52.91   x4:59.38  
              27.74       57.63 (29.89)     1:27.56 (29.93)     1:57.51 (29.95)
        2:27.56 (30.05)     2:57.56 (30.00)     3:27.72 (30.16)     3:58.13 (30.41)
        4:29.13 (31.00)     4:59.38 (30.25)                                        
 -- Dubrasky, Molly J         20 Florida-FL                NT   X4:48.93  
              26.90       55.80 (28.90)     1:24.61 (28.81)     1:53.49 (28.88)
        2:22.67 (29.18)     2:52.13 (29.46)     3:21.40 (29.27)     3:50.80 (29.40)
        4:20.16 (29.36)     4:48.93 (28.77)                                        
 -- Finke, Autumn S           18 Florida-FL                NT   X4:52.13  
              27.12       56.50 (29.38)     1:26.15 (29.65)     1:55.89 (29.74)
        2:25.50 (29.61)     2:54.99 (29.49)     3:24.39 (29.40)     3:53.98 (29.59)
        4:23.78 (29.80)     4:52.13 (28.35)                                        
 -- Katz, Taylor A            18 Florida-FL                NT   X4:52.53  
              27.56       57.27 (29.71)     1:27.09 (29.82)     1:57.01 (29.92)
        2:27.18 (30.17)     2:56.91 (29.73)     3:26.45 (29.54)     3:55.86 (29.41)
        4:24.79 (28.93)     4:52.53 (27.74)                                        
 -- Dickson, Morgan J         19 Tennessee-SE         4:53.81   X4:56.47  
              27.56       57.53 (29.97)     1:26.95 (29.42)     1:56.54 (29.59)
        2:26.46 (29.92)     2:56.54 (30.08)     3:26.60 (30.06)     3:56.83 (30.23)
        4:27.05 (30.22)     4:56.47 (29.42)                                        
 -- Tegner, Madeline R        18 Tennessee-SE         4:54.28   X4:56.75  
              27.73       57.34 (29.61)     1:27.08 (29.74)     1:56.78 (29.70)
        2:26.58 (29.80)     2:56.69 (30.11)     3:26.99 (30.30)     3:57.24 (30.25)
        4:27.45 (30.21)     4:56.75 (29.30)                                        
 -- Roy, Taylor F             19 Florida-FL                NT   X4:58.50  
              27.76       57.34 (29.58)     1:26.95 (29.61)     1:56.88 (29.93)
        2:26.85 (29.97)     2:56.90 (30.05)     3:27.13 (30.23)     3:57.82 (30.69)
        4:28.41 (30.59)     4:58.50 (30.09)                                        
 -- Driscoll, Lauren N        20 Tennessee-SE         4:50.18   X5:01.30  
              27.59       57.46 (29.87)     1:27.73 (30.27)     1:58.29 (30.56)
        2:28.59 (30.30)     2:59.30 (30.71)     3:30.12 (30.82)     4:00.99 (30.87)
        4:31.71 (30.72)     5:01.30 (29.59)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Arrigo, Andrea M        18 Florida-FL                NT    4:24.05    9  
              24.72       51.40 (26.68)     1:18.42 (27.02)     1:45.52 (27.10)
        2:12.60 (27.08)     2:39.56 (26.96)     3:05.77 (26.21)     3:31.95 (26.18)
        3:58.36 (26.41)     4:24.05 (25.69)                                        
  2 Frayler, Arthur D         19 Florida-FL                NT    4:28.07    4  
              25.06       51.98 (26.92)     1:19.08 (27.10)     1:46.27 (27.19)
        2:13.38 (27.11)     2:40.51 (27.13)     3:07.51 (27.00)     3:34.60 (27.09)
        4:01.79 (27.19)     4:28.07 (26.28)                                        
  3 Leland, Trevor P          20 Tennessee-SE         4:37.33    4:32.89    3  
              25.25       52.63 (27.38)     1:20.03 (27.40)     1:47.53 (27.50)
        2:15.17 (27.64)     2:42.80 (27.63)     3:10.12 (27.32)     3:37.95 (27.83)
        4:05.71 (27.76)     4:32.89 (27.18)                                        
  4 Bull, Adam H              19 Florida-FL                NT    4:37.50    2  
              25.12       52.43 (27.31)     1:20.21 (27.78)     1:48.30 (28.09)
        2:16.23 (27.93)     2:44.17 (27.94)     3:12.46 (28.29)     3:41.08 (28.62)
        4:09.75 (28.67)     4:37.50 (27.75)                                        
  5 Thompson, Matthew R       20 Florida-FL                NT   x4:39.23  
              24.80       51.65 (26.85)     1:19.31 (27.66)     1:47.45 (28.14)
        2:15.96 (28.51)     2:44.37 (28.41)     3:13.42 (29.05)     3:42.09 (28.67)
        4:11.09 (29.00)     4:39.23 (28.14)                                        
  6 Petersen, Sam L           22 Tennessee-SE         4:37.31    4:41.97    1  
              25.50       52.97 (27.47)     1:21.01 (28.04)     1:49.70 (28.69)
        2:18.32 (28.62)     2:46.76 (28.44)     3:15.46 (28.70)     3:44.51 (29.05)
        4:13.79 (29.28)     4:41.97 (28.18)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Lindsay D        21 Tennessee-SE           53.91      53.60    9  
              11.72       25.42 (13.70)       39.45 (14.03)       53.60 (14.15)
  2 Hinds, Natalie A          19 Florida-FL                NT      54.43    4  
              11.75       25.57 (13.82)       39.72 (14.15)       54.43 (14.71)
  3 Kuhn, Sierra L            19 Florida-FL                NT      54.87    3  
              11.87       26.05 (14.18)       40.54 (14.49)       54.87 (14.33)
  4 Frehling, Kaitlin M       21 Florida-FL                NT      55.51    2  
              12.09       25.77 (13.68)       40.74 (14.97)       55.51 (14.77)
  5 Lundstrom, Heather M      19 Tennessee-SE           55.51      55.80    1  
              12.16       26.26 (14.10)       40.94 (14.68)       55.80 (14.86)
  6 Cefal, Michelle Z         18 Tennessee-SE           53.95      55.96  
              12.10       26.11 (14.01)       41.07 (14.96)       55.96 (14.89)
  7 Bruens, Harper M          19 Tennessee-SE           56.35     x56.53  
              11.83       26.29 (14.46)       41.38 (15.09)       56.53 (15.15)
  8 Yambor-Maul, Alyssa M     18 Florida-FL                NT     x58.73  
              12.56       27.42 (14.86)       43.28 (15.86)       58.73 (15.45)
 -- Kiger, Heather E          19 Tennessee-SE           56.82     X54.98  
              11.81       25.57 (13.76)       40.36 (14.79)       54.98 (14.62)
 -- Forrester, Patricia D     19 Tennessee-SE           57.50     X55.80  
              12.22       26.20 (13.98)       40.69 (14.49)       55.80 (15.11)
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cieslak, Marcin           21 Florida-FL                NT      47.72    9  
              10.50       22.58 (12.08)       34.97 (12.39)       47.72 (12.75)
  2 Homer, Christian-Paul N   20 Florida-FL                NT      48.37    4  
              10.43       22.59 (12.16)       35.30 (12.71)       48.37 (13.07)
  3 Hetland, Oystein R        24 Tennessee-SE           49.27      49.22    3  
              10.31       22.17 (11.86)       35.52 (13.35)       49.22 (13.70)
  4 Torres, Luke C            19 Florida-FL                NT      49.67    2  
              10.91       23.65 (12.74)       36.50 (12.85)       49.67 (13.17)
  5 Sadsad, Chris J           20 Tennessee-SE           49.51      50.02    1  
              10.53       23.35 (12.82)       36.49 (13.14)       50.02 (13.53)
  6 McFall, Ryan W            21 Tennessee-SE           51.19      50.41  
              10.62       23.53 (12.91)       36.67 (13.14)       50.41 (13.74)
  7 Mills, Tyler D            18 Tennessee-SE           49.94     x50.45  
              10.54       23.56 (13.02)       36.72 (13.16)       50.45 (13.73)
 -- Deborde, Bradley T        21 Florida-FL                NT     X50.01  
              10.40       23.32 (12.92)       36.65 (13.33)       50.01 (13.36)
 -- Thulin, Jacob N           22 Tennessee-SE           49.54     X50.37  
              10.89       23.75 (12.86)       36.99 (13.24)       50.37 (13.38)
 -- Manganiello, Austin R     20 Florida-FL                NT     X50.93  
              10.82       23.76 (12.94)       37.16 (13.40)       50.93 (13.77)
 -- Garner, Miles G           19 Tennessee-SE           51.94     X51.10  
              10.88       23.73 (12.85)       37.41 (13.68)       51.10 (13.69)
 -- Svagerko, Carl J          23 Tennessee-SE           51.13     X51.68  
              10.86       23.68 (12.82)       37.59 (13.91)       51.68 (14.09)
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dye, Delaney                 Florida-FL                NP     293.18    9  
  2 Lera, Sam H               20 Tennessee-SE              NP     282.90    4  
  3 Warner, Kahlia               Florida-FL                NP     281.18    3  
  4 Mosher, Emily                Florida-FL                NP     257.25    2  
  5 Lamp, Victoria            22 Tennessee-SE              NP     255.60    1  
  6 Taylor, Gaffney G         19 Tennessee-SE              NP     243.15  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Mauricio A        20 Tennessee-SE              NP     407.70    9  
  2 Hernandez, Zach              Florida-FL                NP     322.20    4  
  3 Jones, Christopher           Florida-FL                NP     317.40    3  
  4 Howell, Michael A         19 Tennessee-SE              NP     280.95    2  
  5 Pompi, James                 Florida-FL                NP     255.60    1  
  6 Fullam, Lee R             18 Tennessee-SE              NP     228.98  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnight, Lindsey L       19 Florida-FL                NT    2:00.47    9  
              26.44       57.99 (31.55)     1:32.11 (34.12)     2:00.47 (28.36)
  2 Luthersdottir, Hilda      22 Florida-FL                NT    2:02.22    4  
              27.25       58.94 (31.69)     1:33.05 (34.11)     2:02.22 (29.17)
  3 Rainer, Rebecca L         20 Florida-FL                NT    2:02.83    3  
              27.58       58.55 (30.97)     1:33.37 (34.82)     2:02.83 (29.46)
  4 Linn, Ashlee N            20 Florida-FL                NT   x2:03.26  
              27.50       57.47 (29.97)     1:34.52 (37.05)     2:03.26 (28.74)
  5 Carner, Amanda D          20 Tennessee-SE         2:01.09    2:04.11    2  
              27.57       58.96 (31.39)     1:35.50 (36.54)     2:04.11 (28.61)
  6 DeMonte, Anna P           19 Tennessee-SE         2:04.79    2:04.14    1  
              26.46       57.95 (31.49)     1:34.79 (36.84)     2:04.14 (29.35)
  7 Driscoll, Lauren N        20 Tennessee-SE         2:03.82    2:04.72  
              27.47       58.44 (30.97)     1:36.32 (37.88)     2:04.72 (28.40)
  8 Lundstrom, Heather M      19 Tennessee-SE         2:04.87   x2:08.55  
              27.33     1:00.57 (33.24)     1:38.41 (37.84)     2:08.55 (30.14)
 -- Stephens, Summer L        20 Florida-FL                NT   X2:03.17  
              26.60       57.81 (31.21)     1:34.33 (36.52)     2:03.17 (28.84)
 -- Callahan, Colleen         18 Tennessee-SE         2:08.32   X2:04.62  
              27.04       59.38 (32.34)     1:34.91 (35.53)     2:04.62 (29.71)
 -- Leander, Christina E      19 Tennessee-SE         2:07.68   X2:07.78  
              27.45       58.50 (31.05)     1:37.45 (38.95)     2:07.78 (30.33)
 -- Smith, Jordan N           20 Florida-FL                NT   X2:08.39  
              29.15     1:00.70 (31.55)     1:39.16 (38.46)     2:08.39 (29.23)
 -- Hahn, Madison E           19 Tennessee-SE         2:08.20   X2:12.58  
              28.65     1:01.37 (32.72)     1:41.98 (40.61)     2:12.58 (30.60)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solaeche-Gomez, Eduardo   19 Florida-FL                NT    1:47.45    9  
              23.98       51.19 (27.21)     1:21.86 (30.67)     1:47.45 (25.59)
  2 Slater, Tristan K         20 Tennessee-SE         1:50.65    1:48.74    4  
              24.07       51.64 (27.57)     1:23.04 (31.40)     1:48.74 (25.70)
  3 Elliott, Matt D           20 Florida-FL                NT    1:49.81    3  
              24.47       53.36 (28.89)     1:23.57 (30.21)     1:49.81 (26.24)
  4 Hirstein, Austin X        19 Tennessee-SE         1:55.27    1:50.93    2  
              24.02       52.23 (28.21)     1:24.58 (32.35)     1:50.93 (26.35)
  5 Lehane, Sean M            19 Tennessee-SE         1:51.34    1:51.53    1  
              24.37       51.34 (26.97)     1:25.56 (34.22)     1:51.53 (25.97)
  6 Myhre, Ben W              20 Tennessee-SE         1:56.65   x1:53.19  
              24.27       53.19 (28.92)     1:27.02 (33.83)     1:53.19 (26.17)
  7 Bull, Adam H              19 Florida-FL                NT    1:54.30  
              24.47       53.50 (29.03)     1:27.72 (34.22)     1:54.30 (26.58)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'            3:17.15    3:19.73   11  
     1) Johnson, Faith N 19             2) McNeilis, Kate K 21            
     3) Solernou, Lauren A 21           4) Gendron, Lindsay D 21          
              24.06       50.09 (50.09)     1:13.50 (23.41)     1:39.42 (49.33)
        2:03.80 (24.38)     2:30.78 (51.36)     2:54.26 (23.48)     3:19.73 (48.95)
  2 Florida, University of-FL  'A'                         NT    3:21.27    4  
     1) Russell, Sinead C 20            2) Zalewski, Ellese 21            
     3) Beisel, Elizabeth L 21          4) Kuhn, Sierra L 19              
              24.33       50.57 (50.57)     1:14.57 (24.00)     1:40.59 (50.02)
        2:04.81 (24.22)     2:30.74 (50.15)     2:54.82 (24.08)     3:21.27 (50.53)
  3 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'                 NT    3:23.93    2  
     1) Thompson, Cherelle A 21         2) Griffith, Mary E 20            
     3) Bruens, Harper M 19             4) Finkbeiner, Caroline M 19      
              24.85       53.22 (53.22)     1:17.52 (24.30)     1:44.70 (51.48)
        2:07.77 (23.07)     2:33.88 (49.18)     2:57.70 (23.82)     3:23.93 (50.05)
 -- Tennessee, University of, Knox-SE  'C'                 NT         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Kiger, Heather E 19             2) Gaeckle, Erin M 21             
     3) Forrester, Patricia D 19        4) Morris, Camryne A 19           
              25.01       51.86 (51.86)     1:15.84 (23.98)     1:42.55 (50.69)
        2:06.58 (24.03)     2:33.00 (50.45)     2:57.99 (24.99)          DQ (52.46)
 -- Florida, University of-FL  'B'                         NT         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Katz, Taylor A 18               2) Dubrasky, Molly J 20           
     3) Thielmann, Jessica 19           4) Roy, Taylor F 19               
              25.38       52.09 (52.09)     1:16.42 (24.33)     1:42.94 (50.85)
        2:08.77 (25.83)     2:36.42 (53.48)     3:01.90 (25.48)          DQ (53.27)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida, University of-FL  'A'                         NT    2:55.32   11  
     1) Deborde, Bradley T 21           2) Cieslak, Marcin 21             
     3) Main, Corey C 18                4) Rousseau, Sebastien D 22       
              21.03       44.26 (44.26)     1:05.38 (21.12)     1:28.16 (43.90)
        1:48.89 (20.73)     2:11.10 (42.94)     2:32.21 (21.11)     2:55.32 (44.22)
  2 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'            2:54.78    2:55.99    4  
     1) Percy, Luke W 19                2) Rairden, Sam E 22              
     3) Tillman, Troy N 22              4) Lehane, Sean M 19              
              21.17       43.91 (43.91)     1:04.79 (20.88)     1:27.70 (43.79)
        1:48.52 (20.82)     2:11.58 (43.88)     2:32.36 (20.78)     2:55.99 (44.41)
  3 Florida, University of-FL  'B'                         NT    3:00.81    2  
     1) Wallace, Dan 20                 2) Werner, Pawel 20               
     3) Homer, Christian-Paul N 20      4) Curby, Matt N 20               
              21.94       45.74 (45.74)     1:06.74 (21.00)     1:29.98 (44.24)
        1:51.74 (21.76)     2:15.61 (45.63)     2:37.27 (21.66)     3:00.81 (45.20)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'                 NT    3:02.77  
     1) Aberg Ledjstrom, Gustav T 21    2) Dagley, Jimmy F 19             
     3) Johnson, Clint E 23             4) Slater, Tristan K 20           
              22.04       45.95 (45.95)     1:07.22 (21.27)     1:31.70 (45.75)
        1:52.46 (20.76)     2:16.34 (44.64)     2:38.33 (21.99)     3:02.77 (46.43)
  5 Tennessee, University of, Knox-SE  'C'                 NT   x3:06.28  
     1) Svagerko, Carl J 23             2) Mills, Tyler D 18              
     3) Sadsad, Chris J 20              4) Hetland, Oystein R 24          
              22.29       46.87 (46.87)     1:09.01 (22.14)     1:33.53 (46.66)
        1:55.50 (21.97)     2:19.64 (46.11)     2:41.23 (21.59)     3:06.28 (46.64)
  6 Florida, University of-FL  'C'                         NT   x3:06.86  
     1) Blyzinskyj, Jack A 18           2) Thompson, Matthew R 20         
     3) Manganiello, Austin R 20        4) Munch, Ricky W 20              
              22.82       47.76 (47.76)     1:09.61 (21.85)     1:33.75 (45.99)
        1:55.64 (21.89)     2:20.38 (46.63)     2:42.28 (21.90)     3:06.86 (46.48)
 -- Tennessee, University of, Knox-SE  'D'                 NT   X3:09.38  
     1) McFall, Ryan W 21               2) Wylie, Tim M 20                
     3) Dibblin, Ross E 19              4) Hirstein, Austin X 19          
              22.72       47.30 (47.30)     1:10.11 (22.81)     1:34.32 (47.02)
        1:57.12 (22.80)     2:22.26 (47.94)     2:44.35 (22.09)     3:09.38 (47.12)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Tennessee, University of, Knox      152   2. Florida, University of              148
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              179   2. Tennessee, University of, Knox      121

Official Online Store

This week on sale:

    Tennessee Auction

    BID NOW! >>

    Replay Photo Store
    Replay Photo Store
    Vol Network Promotions
    Vol Network Promotions