Licensed to Flash Results, Inc.        HY-TEK's Meet Manager 5/12/2010 07:04 PM
              SEC Outdoor Championships - 5/13/2010 to 5/16/2010               
                      Tom Black Track at LaPorte Stadium                       
                       Univ. of Tennessee, Knoxville, TN                       
                                 Meet Program                                  
 
Event 41  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Precious Nwokey               SO Kentucky                 NT 
  2        Buky Bamigboye                SR Vanderbilt               NT 
  3        Makeba Alcide                 FR Arkansas                 NT 
  4        Racquel Farquharson           FR Miss State               NT 
  5        Ashley Newby                  JR Kentucky                 NT 
  6        Leah Orley                    FR Arkansas                 NT 
  7        Kettiany Clarke               SR S Carolina               NT 
  8        Laquinta Aaron                SR Miss State               NT 
Section 2  Timed Finals
  2        Chealsea Taylor               SR Alabama                  NT 
  3        Cheslie Kryst                 FR S Carolina               NT 
  4        Brittany Bozeman              FR Ole Miss                 NT 
  5        Rachel Robbs                  SO Alabama                  NT 
  6        Neal Tisher                   FR Ole Miss                 NT 
  7        Mallory Hitt                  SR Vanderbilt               NT 
  8        Lucie Ondraschkova            FR Georgia                  NT 
 
Event 41  Heptathlon: #2 Women High Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Chealsea Taylor               SR Alabama                  NH 
  2        Buky Bamigboye                SR Vanderbilt               NH 
  3        Precious Nwokey               SO Kentucky                 NH 
  4        Rachel Robbs                  SO Alabama                  NH 
  5        Mallory Hitt                  SR Vanderbilt               NH 
  6        Ashley Newby                  JR Kentucky                 NH 
  7        Leah Orley                    FR Arkansas                 NH 
  8        Makeba Alcide                 FR Arkansas                 NH 
Flight 2  Finals
  1        Brittany Bozeman              FR Ole Miss                 NH 
  2        Laquinta Aaron                SR Miss State               NH 
  3        Racquel Farquharson           FR Miss State               NH 
  4        Cheslie Kryst                 FR S Carolina               NH 
  5        Lucie Ondraschkova            FR Georgia                  NH 
  6        Kettiany Clarke               SR S Carolina               NH 
  7        Neal Tisher                   FR Ole Miss                 NH 
 
Event 41  Heptathlon: #3 Women Shot Put
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Cheslie Kryst                 FR S Carolina               ND 
  2        Makeba Alcide                 FR Arkansas                 ND 
  3        Neal Tisher                   FR Ole Miss                 ND 
  4        Kettiany Clarke               SR S Carolina               ND 
  5        Leah Orley                    FR Arkansas                 ND 
  6        Chealsea Taylor               SR Alabama                  ND 
  7        Lucie Ondraschkova            FR Georgia                  ND 
  8        Buky Bamigboye                SR Vanderbilt               ND 
  9        Brittany Bozeman              FR Ole Miss                 ND 
 10        Precious Nwokey               SO Kentucky                 ND 
 11        Racquel Farquharson           FR Miss State               ND 
 12        Mallory Hitt                  SR Vanderbilt               ND 
 13        Laquinta Aaron                SR Miss State               ND 
 14        Ashley Newby                  JR Kentucky                 ND 
 15        Rachel Robbs                  SO Alabama                  ND 
 
Event 41  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3        Brittany Bozeman              FR Ole Miss                 NT 
  4        Chealsea Taylor               SR Alabama                  NT 
  5        Precious Nwokey               SO Kentucky                 NT 
  6        Laquinta Aaron                SR Miss State               NT 
  7        Makeba Alcide                 FR Arkansas                 NT 
Section 2  Timed Finals
  3        Racquel Farquharson           FR Miss State               NT 
  4        Buky Bamigboye                SR Vanderbilt               NT 
  5        Kettiany Clarke               SR S Carolina               NT 
  6        Lucie Ondraschkova            FR Georgia                  NT 
  7        Mallory Hitt                  SR Vanderbilt               NT 
Section 3  Timed Finals
  4        Ashley Newby                  JR Kentucky                 NT 
  5        Cheslie Kryst                 FR S Carolina               NT 
  6        Neal Tisher                   FR Ole Miss                 NT 
  7        Rachel Robbs                  SO Alabama                  NT 
  8        Leah Orley                    FR Arkansas                 NT 
 
Event 42  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2        Gray Horn                     SO Florida                  NT 
  3        Martin Lee                    SO Miss State               NT 
  4        Cory Holman                   JR Georgia                  NT 
  5        Terry Prentice                SO Arkansas                 NT 
  6        Tevarus Christian             SO Miss State               NT 
  7        Matt Kirbos                   FR Arkansas                 NT 
  8        Michael Hughes                JR Alabama                  NT 
Section 2  Timed Finals
  2        Justin Brady                  SO Alabama                  NT 
  3        Scott Pierce                  JR S Carolina               NT 
  4        David Silverstein             JR Georgia                  NT 
  5        Jager Livingston              SR Auburn                   NT 
  6        Eddie Stoudemire              JR S Carolina               NT 
  7        Antione Lipscomb              SO Miss State               NT 
 
Event 42  Decathlon: #2 Men Long Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Michael Hughes                JR Alabama                  ND 
  2        Cory Holman                   JR Georgia                  ND 
  3        Scott Pierce                  JR S Carolina               ND 
  4        David Silverstein             JR Georgia                  ND 
  5        Martin Lee                    SO Miss State               ND 
  6        Terry Prentice                SO Arkansas                 ND 
  7        Justin Brady                  SO Alabama                  ND 
  8        Matt Kirbos                   FR Arkansas                 ND 
  9        Antione Lipscomb              SO Miss State               ND 
 10        Gray Horn                     SO Florida                  ND 
 11        Eddie Stoudemire              JR S Carolina               ND 
 12        Jager Livingston              SR Auburn                   ND 
 13        Tevarus Christian             SO Miss State               ND 
 
Event 42  Decathlon: #3 Men Shot Put
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Terry Prentice                SO Arkansas                 ND 
  2        Michael Hughes                JR Alabama                  ND 
  3        Cory Holman                   JR Georgia                  ND 
  4        Antione Lipscomb              SO Miss State               ND 
  5        Justin Brady                  SO Alabama                  ND 
  6        Gray Horn                     SO Florida                  ND 
  7        Tevarus Christian             SO Miss State               ND 
  8        Eddie Stoudemire              JR S Carolina               ND 
  9        Matt Kirbos                   FR Arkansas                 ND 
 10        David Silverstein             JR Georgia                  ND 
 11        Jager Livingston              SR Auburn                   ND 
 12        Martin Lee                    SO Miss State               ND 
 13        Scott Pierce                  JR S Carolina               ND 
 
Event 42  Decathlon: #4 Men High Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Gray Horn                     SO Florida                  NH 
  2        Cory Holman                   JR Georgia                  NH 
  3        Martin Lee                    SO Miss State               NH 
  4        Tevarus Christian             SO Miss State               NH 
  5        Scott Pierce                  JR S Carolina               NH 
  6        Justin Brady                  SO Alabama                  NH 
Flight 2  Finals
  1        Antione Lipscomb              SO Miss State               NH 
  2        Michael Hughes                JR Alabama                  NH 
  3        Jager Livingston              SR Auburn                   NH 
  4        Eddie Stoudemire              JR S Carolina               NH 
  5        Terry Prentice                SO Arkansas                 NH 
  6        David Silverstein             JR Georgia                  NH 
  7        Matt Kirbos                   FR Arkansas                 NH 
 
Event 42  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3        Gray Horn                     SO Florida                  NT 
  4        Cory Holman                   JR Georgia                  NT 
  5        Martin Lee                    SO Miss State               NT 
  6        Jager Livingston              SR Auburn                   NT 
  7        Tevarus Christian             SO Miss State               NT 
  8        Scott Pierce                  JR S Carolina               NT 
Section 2  Timed Finals
  2        Matt Kirbos                   FR Arkansas                 NT 
  3        Antione Lipscomb              SO Miss State               NT 
  4        Terry Prentice                SO Arkansas                 NT 
  5        Michael Hughes                JR Alabama                  NT 
  6        Eddie Stoudemire              JR S Carolina               NT 
  7        David Silverstein             JR Georgia                  NT 
  8        Justin Brady                  SO Alabama                  NT